Protetyka


Protetyka jest działem stomatologii zajmującym się odbudową zniszczonych części pojedynczych zębów, oraz odtwarzaniem zębów utraconych z powodu nieleczonej próchnicy, chorób przyzębia czy urazu. Odbudowa częściowo zniszczonych pojedynczych zębów jest możliwa, gdy zachowana jest jeszcze część koronowa zęba ale rozmiar zniszczenia jest tak duży, że wykonanie plomby jest niemożliwe lub nieracjonalne. W powyższych przypadkach proponowanym rozwiązaniem są inlaye, onlaye, licówki lub korony. Szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala zmienić kształt, kolor, barwę, położenie zębów – pozwala zmienić uśmiech.

Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwa oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę dla estetyki twarzy. Braki zębów, patologiczne starcie zębów, stają się przyczyną wyraźnego skrócenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe i bródkowo-wargowa, uwydatnia się bródka, zapadają się policzki, z czasem żuchwa stopniowo wysuwa się ku przodowi, a okolica pod nosem zapada. W efekcie zbyt wcześnie tworzą się głębokie zmarszczki, rysy twarzy ulegają zaburzeniu, profil staje się nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego. Wiele z tych procesów postępuje powoli, aż po czasie doprowadza do wyraźnego pogorszenia wyglądu, wtedy często szukamy pomocy stomatologa, ale część opisanych zmian jest nieodwracalna. Dlatego niezmiennie ważne jest uzupełnianie brakujących zębów, odbudowywanie utraconych tkanek zębowych. Przy dużej ilości wypełnień materiały kompozytowe nie spełniają już swojej roli, wtedy potrzebne są trwałe rekonstrukcje, takie jak: most, korona, inlay, onlay.

pro1

Wkłady koronowo-korzeniowe stosujemy do odbudowy bardzo zniszczonych koronach zębów celem stworzenia bazy, na której będzie zacementowana przyszła korona porcelanowa. Celem zastosowania wkładu jest wzmocnienie struktury martwego zęba i dodatkowe stworzenie retencji dla odbudowy protetycznej. Wkłady k-k wykonuje się tylko w zębach martwych,które były wcześniej prawidłowo przeleczone endodontycznie. Jeżeli ząb nie został wcześniej skutecznie przeleczony kanałowo, to leczenie takie musi być przeprowadzone ponownie.

Wkład koronowo-korzeniowy NPG


390 zł
Wkład koronowo-korzeniowy NPG dzielony (do zębów trzonowych)

390 zł
Wkład koronowo-korzeniowy na złocie+koszt złota

390 zł
Wkład koronowo-korzeniowy dzielony na złocie+koszt złota (do zębów trzonowych)

390 zł
Złoto, cena/gram (na wkład k-k zużywa się około 2-6 g złota)

280 zł
Wkład koronowo-korzeniowy tytanowy

400 zł
Wkład koronowo-korzeniowy tytanowy dzielony (do zębów trzonowych)

450 zł
Wkład koronowo-korzeniowy kosmetyczny (pełnoceramiczny,włókno szklane)

390 zł
Wkład koronowo-korzeniowy kosmetyczny (pełnoceramiczny,włókno szklane) dzielony (do zębów trzonowych)

390 zł

w-kk

image041

Założenie tego nowoczesnego wypełnienia wymaga 2 wizyt. Na pierwszej pobierany jest wycisk.Na drugiej, zwykle po kilku dniach, montowane jest gotowe wypełnienie. Oto kilka liczb obrazujących wyższość inlay-onlay nad wypełnieniem kompozytowym: tradycyjne wypełnienia redukują wytrzymałość zęba o 50 %, inlay- onlay wzmacnia ząb nawet o 75%. średnia „żywotność” wypełnienia – 7lat, inlay- onlay 10 – 30 lat. Wady wypełnień tradycyjnych ( m.in. utrata gładkości, zmiana koloru ) nie istnieją w systemie inlay-onlay.Kosmetyka jest idealna. Wkłady łączy się żywicami adhezyjnymi z tkankami zęba, co zapewnia szczelność i zmniejsza możliwość powstania wtórnej próchnicy w tym samym zębie. Dla zębów tylnych (gdy ubytek jest duży) inlay – onlay jest najlepszym znanym wypełnieniem.

Wypełnienie typu inlay – onlay kompozytowe (Polecany do zębów tylnych bądź niepewnych)
490 zł
Wypełnienie typu inlay – onlay złote + koszt złota (zużywa się od 3 do 12 gramów złota)
490 zł
Złoto, cena/gram
280 zł
Wypełnienie typu inlay-onlay porcelanowe (ceramiczne) Doskonały efekt kosmetyczny połączony z bardzo dobrymi właśwościami.
590 zł

 

inon

Zdjęcie korony/mostu
90 zł

 

Opracowanie zęba pod koronę
90 zł

 

Korona tymczasowa
90 zł

 

Korona tymczasowa podklejona do zębów sąsiednich
180 zł

 

Korona porcel./most Cr-Co Cad/Cam
600 zł

Wykonujemy tylko korony na metalu frezowanym. Nie wykonujemy koron lanych. Korony frezowane charakteryzują się dużą precyzją wykonania, nieporównywalną z kronami lanymi. W związku z tym, są szczelne przez długi czas, osłaniając zęby przed wpływem czynników zewnętrznych.

Novodenta® NovoDisc Zr
750 zł

 

Korona porcel./most – złoto + koszt złota
500 zł
Złoto, cena/gram na koronę zużywa się od 1 do 4 g złota
280 zł

 
Brak czapeczki metalowej nawet jeśli wykonana byłaby ona ze złota ma wiele zalet. Przede wszystkim w kwestii estetyki nie ma mowy o siniejących dziąsłach czy ciemniejszej porcelanie przy linii dziąsła. Dzięki sile i mocy czapki, Zirkonzahn® Prettau jest polecana do uzupełnień protetycznych wszystkich rodzajów zębów. Coraz więcej pacjentów chce mieć korony i mosty nie zawierające metalu. ZirkonZahn® wykonany jest z materiału biokompatybilnego (porównywalnego z tytanem), który maksymalnie eliminuje ryzyko alergii. Przewodząca światło, czapka daje wyjątkowe możliwości estetyczne. Jak na razie nie wymyślono nic lepszego.

Korona/most Zirkonzahn®
1400 zł


kormost