+48 95 718 3000+48 780 077 007Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Jak wygląda sytuacja z Krankenkasse?

Pacjent płaci całość, następnie my wystawiamy rachunek, z którym pacjent udaje się do swojego oddziału i tak może uzyskać zwrot pieniędzy (w zależności od tego, jakie zabiegi zostały wykonane)

2. Czy mogę od razu umówić się na wizytę?

Jeśli jest to zwykłe leczenie lub higienizacja, to nie ma problemu. W wypadku prac protetycznych wystawiamy najpierw plan leczenia. Dopiero po zaakceptowaniu go przez KK możemy przystąpić do wykonania pracy.

3. Ile terminów będę potrzebować?

Aby ocenić długość trwania leczenia musimy najpierw obejrzeć pacjenta. W razie potrzeby wykonujemy zdjęcie pantomograficzne lub rtg w celu uzyskania dokładniejszej diagnozy.

4. Czy mogę u Państwa zrealizować plan leczenia wystawiony w innej klinice?

Nie. Aby uzyskać leczenie w naszej klinice musimy sami obejrzeć pacjenta i wystawić plan leczenia z naszą pieczątką. Oczywiście istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że plany leczenia będą się pokrywały, jednak dla pewności musimy sami postawić diagnozę.

5. Czy wystawiacie Państwo rachunek na ortodoncję?

Możemy, natomiast niemiecka państwowa Krankenkasse nie zwraca pieniędzy na ortodoncję u pacjentów powyżej 18. roku życia.

6. Chcę założyć aparat na zęby. Jak to wygląda?

W pierwszej kolejności umawiamy wizytę do ortodonty, na której lekarz oceni potrzebę założenia aparatu. Jeśli lekarz stwierdzi konieczność założenia aparatu, wtedy robimy zdjęcie pantomograficzne, zdjęcie cefalometryczne oraz pobieramy wyciski. Koszt takiej wizyty to 290 zł. Na kolejnej wizycie omawiamy plan leczenia oraz koszty konkretnych aparatów (metalowy/półkosmetyczny/kosmetyczny). Ta wizyta jest bezpłatna. Dopiero po zdecydowaniu się na konkretny model umawiamy wizytę na założenie aparatu. UWAGA! Umawiając taka wizytę należy WYRAŹNIE zaznaczyć, w jakim celu ma się ona odbyć. Jest duża różnica między wizytą kontrolną a wizytą na zakładanie aparatu. Pacjent, który nie poinformuje o celu wizyty, musi liczyć się z koniecznością przełożenia wizyty na inny termin z powodu niewystarczającego czasu.

7. Ile kosztuje...?

Wszystkie ceny dostępne są na naszej stronie internetowej (stomatologia-slubice.pl). Przy koronach i implantach wiele zależy od materiału, który zostanie użyty.